Plakát na hollywoodský film Davida Finchera

Brožované vydání s filmovou obálkou

Americký film

Muži, kteří nenávidí ženy je filmová verze první knihy slavné trilogie Stiega Larssona Milénium. Režie se ujal David Fincher a představiteli hlavních rolí jsou Daniel Craig a Rooney Mara. Oficiální stránky filmu

Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium se záhy po svém vydání stala fenoménem, na svém účtu má 50 milionů prodaných kopií ve 46 zemích světa, pod filmovým scénářem je podepsán jeden z nejlepších autorů současného Hollywoodu Steven Zaillian.

Americká premiéra se uskutečnila 21. 12. 2011. Do českých kin byl film uveden 12. ledna 2012. V souvislosti s uvedením filmu vyšlo brožované vydání knihy Muži, kteří nenávidí ženy s filmovou obálkou. Více informací na webu nakladatelství Host.


Byly zveřejněny první fotografie holywoodské Lisbeth Salanderové

David Fincher je opravdovým mistrem ponurých podívaných a podle zatím dostupných informací, šířících se ze zákulisí natáčení, můžeme soudit, že ani tentokrát příznivce kvalitních thrillerů nezklame. Vhodnou herečku pro roli rozporuplné Lisbeth Salanderové Fincher vybíral z více než pěti tisíc kandidátek.