Nový design obálky

Obálka českého vydání. Zahraniční obálky si můžete prohlédnout na samostatné stránce

Dívka, která kopla do vosího hnízda

(V angličtině The Girl Who Kicked the Hornets' Nest)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Ale nebude to mít jednoduché. Poté, co ji kulka zasáhla do hlavy, leží pod přísným dohledem na jednotce intenzivní péče. Pokud se uzdraví, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Ale i v nemocnici, přestože je v kritickém stavu, musí být stále ve střehu. Je tu totiž ještě jeden pacient — Alexander Zalaščenko…

Mikael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti. Lisbeth bude muset s jeho pomocí dokázat svou nevinu a také upozornit na zkorumpované politiky, kteří dopustili, aby se bezbranní lidé stali oběťmi zneužívání a násilí. Salanderová, bývalá oběť, je připravena úder vrátit.

Kniha získala v roce 2008 ocenění The Glass Key za nejlepší dílo severské kriminální literatury. Na motivy této knihy, stejně jako předchozích dílů, vznikl celovečerní film v produkci agentury Yellow Bird. Film už zhlédlo okolo dvou milionů diváků ve Švédsku, Norsku, Dánsku, Finsku a Španělsku. Připravuje se premiéra filmu v Kanadě, Estonsku, Řecku, Itálii, Francii, Německu, Švýcarsku, Rakousku a České republice. (Ukázka z knihy)


Vázaná, nový design

680 stran, váz., 349 Kč, vychází v srpnu 2015, překlad Azita Haidarová

Koupit


Brož, nový design

680 stran, brož., 229 Kč, vychází na podzim 2015

Koupit


Vázaná

680 stran, váz., 399 Kč, překlad Azita Haidarová, vyšlo v květnu 2010

Koupit vázanou knihu


Brožované vydání

688 stran, brož., 249 Kč, vyšlo v lednu 2011

Koupit brožované vydání


E-kniha

Koupit e-knihu