Ocenění

Steig Larsson obdržel prestižní cenu The Glass Key, a to dokonce dvakrát za sebou. V roce 2006 tuto cenu získal za první díl Milénia, Muži, kteří nenávidí ženy, a v roce 2008 pak za díl třetí. The Glass Key se uděluje každoročně za nejlepší dílo dánské, finské, islandské, norské nebo švédské kriminální literatury, ať už se jedná o román či o soubor krátkých povídek. Určená porota každé ze zúčastněných zemí navrhne svého kandidáta a poté všechny poroty společně vyberou vítěze. Ten získá skleněný klíč ze skláren Nybro Glassworks z provincie Småland v jižním Švédsku.

První díl trilogie, Muži, kteří nenávidí ženy, byl v roce 2008 nominován na cenu Duncan Lawrie International Dagger. Ta se ve Velké Británii uděluje nejlepším dílům světové literatury krimi, thrillerům a hororům, které byly přeloženy z jiných jazyků a publikovány ve Velké Británii. Součástí ceny je finanční odměna pro autora a také pro překladatele knihy do angličtiny.

První díl trilogie získal také cenu britské televize ITV3 Crime Award, která se uděluje dílům kriminální literatury.

Druhý díl trilogie, Dívka, která si hrála s ohněm, byl nominován na „Mezinárodní dýku“ (The CWA International Dagger) za rok 2009.

Španělský Institut pro kontrolu domácího a genderově motivovaného násilí (Observatorio contra la Violencia Doméstica y de Género), který je součástí španělského Nejvyššího soudního dvora (Consejo General del Poder Judicial), udělil švédskému spisovateli Stiegu Larssonovi čestnou cenu za přínos v boji proti genderově motivovanému násilí.